Пілотний проект в Укрзалізниці по організації Wi-Fi звʼязку в швидкісних потягах Інтерсіті

17.02.2023
Продовжуючи практику відкритого діалогу з учасниками ринку, перед оголошенням тендерів, в АТ «Укрзалізниця» провели захід по обговорюванню умов розгортання доступу до Wi-Fi на борту швидкісних поїздів Інтерсіті+ з компаніями що в перспективі будуть встановлювати і обслуговувати обладнання для терміналів Starlink на борту швидкісних поїздів.

Як зазначив Дмитро Каспрук, Директор департаменту по роботі зі стратегічними замовниками Компанїї “Смарт Інновейшн”: “Дуже приємно що керівництво Укрзалізниці розуміє, що рішення, яке вони планують придбати в 2023 році, має відповідати сучасним викликам, технічне завдання має бути детально пропрацьовано фахівцями замовника та враховано зауваження постачальників. Від імені нашої компанії ми були вдячні за продуктивну зустріч та сподіваємось що інші замовники візьмуть цю практику за правило у своїй діяльності».
Компанія «Смарт Інновейш», реалізувавши пілотний проект на одному з поїздів Інтерсіті+, надали корисні зауваження щодо технічних вимог. В рамках пілоту спеціалісти ТОВ «Смарт Інновейшн» протестували якість передачі даних через Starlink за двома маршрутами Київ-Перемишль та Київ-Харків, провели радіорозвідку та спроектували архітектуру рішення.
«Нарешті з’явилася можливість організувати стабільне та безперервне підключення бездротового інтернету в потягах Укрзалізниці завдяки сучасним технологіям, а саме – супутникового доступу до мережі інтернет Starlink», говорить Олександр Тулуш, Технічний директор ТОВ «Смарт Інновейшн».